Biography

6. července 2015 v 23:52 | Nika

Kamila Nývltová se narodila 28.června 1989 v Trutnově, vyrůstala ve Rtyni v Podkrkonoší a zpívá již od dětství. Ze 7 000 účastníků se probojovala do finále televizní pěvecké soutěže X-Factor, kde se stala vítězkou kategorie do 25-ti let.


Od roku 2008 působí jako sólistka divadel Broadway a Hybernia. Vidět jste ji mohli v muzikálech Kleopatra (role Kleopatry), Dracula (role Adriany/Sandry, posléze i Lorraine), Angelika (role Angeliky), Kat Mydlář (role Mandalénky), Mata Hari (role Margarethy mladé Maty Hari), Quasimodo (role Lily) a také v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků (role Sněhurky).
Od roku 2012 působí také jako sólistka v Hudebním divadle Karlím, kde ztvárnila roli núbijské princezny Aidy ve stejnojmeném muzikálu a nyní tym účinkuje opět v obnoveném muzikálu Dracula.
Též ji můžete vídat v multižánrovém představení kabaretu Lidoskop v divadle Hybernia (dříve divadlo Palace).

V roce 2010 vydala své debutové album s názvem "Kamila Nývltová), kde nazpívala mimo jiné dva duety a to s Danielem Hůlkou ("Vím, že jsi se mnou" - Dracula) a Mariánem Vojtekm ("Já ti přísahám" - Kleopatra). Ke dvoum písním z tohoto alba také natočila videoklip a to k písni "Son of a preacher man" a v roce 2012 k písni "Něco jsi slíbil.
V roce 2013 představila nové vánoční album s názvem "Vánoční dárek", kde si opět zazpívala s Mariánem Vojtkem duet ("Přísahám, že jsem to já"). Mimo Mariána si zazpívala i s Lucií Bílou, která se stala kmotrou tohoto CD. Píseň "Je to hřích" z tohoto alba napsal pro Kamilu její kolega Vašek Noid Bárta a také režíroval její videoklip, který se k ní rozhodla Kamila natočit.

Kamila je patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá.

Aktuálně vydala loni ku příležitosti svých 25.narozenin nový videoklip a píseň "Jsem to já". Mimo jiné získala roli Sybily, královny ze Sáby ve stejnojmeném muzikálu, která se bude uvádět od roku 2016 v divadle Hybernia.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama